FERIOWANKI Do Góry Nogami – zajęcia rozwojowe dla dzieci na Ferie

12.02 - 16.02

Facebook

Instagram

FERIOWANKI – co to takiego?

– – – – 

Rodzicu!!! Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko spędziło wolny czas w sposób ciekawy i twórczy, rozwinęło swoją wyobraźnię, nauczyło się lepszego funkcjonowania w grupie, poznało nowych kolegów oraz wzmocniło poczucie swojej wartości, a także doskonaliło umiejętności koncentracji, skupiania uwagi i wyciszania się – zapraszamy do skorzystania z oferty naszych zajęć. Przygotowaliśmy bardzo ciekawy program, który każde dziecko wciągnie do aktywnego i kreatywnego działania.

W programie: gry i zabawy integracyjne, konkursy z nagrodami, projekcja filmu oraz zajęcia plastyczne, odgrywanie ról, gry planszowe i wiele innych.

Feriowanki to przede wszystkim dobry i jakościowy czas dla Twojego dziecka, które będzie mogło wybrać się w podróż do swojego niezwykłego wewnętrznego świata uczuć, emocji, talentów, marzeń i pasji.

Więc jeśli jeszcze nie masz pomysłu na zimowe ferie, zadzwoń do nas!

737487903

background-3009949_1920_Fotor.jpg
Zobacz światło w oczach dziecka

Facebook

Instagram

FERIOWANKI – dlaczego warto skorzystać z naszych zajęć?

– – – – 

  • Oryginalny program opracowany przez specjalistów w zakresie pracy z dziećmi
  • Interesujące zajęcia dla dzieci wymagające ich zaangażowania
  • Opieka i prowadzenie przez doświadczonych specjalistów
  • Atrakcyjne pomoce i materiały dla każdego dziecka
  • Indywidualne podejście do każdego dziecka
  • Dzieci w czasie zajęć zyskują świadomość swoich uczuć, tego jak ich organizm reaguje na to, co się dzieje w głowie i w emocjach, a także poznają sposoby na radzenie sobie z nimi
  • Rodzice na koniec otrzymują wskazówki (w formie papierowej) jak dalej można pracować z dziećmi w domu
  • Dzieci odznaczające się wysokim poziomem inteligencji emocjonalnej są bardziej lubiane w grupach rówieśniczych, lepiej radzą sobie ze stresem, chętniej współpracują z rodzicami w codziennych sytuacjach. Feriowanki to duży krok w stronę lepszego porozumienia z dziećmi.
  • Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych, w dwóch osobnych salach
background-3009949_1920_Fotor.jpg
Zobacz światło w oczach dziecka

FERIOWANKI – harmonogram*

– – – – 

I tydzień II tydzień
12.02 – integracja 19.02 – integracja
13.02 – W głowie się nie mieści 20.02 – Wyspa Skarbów – Moje Talenty
14.02 – Kraina magii – w świecie uczuć 21.02 – Planeta Fantazji, czyli Dzień z Wyobraźnią
15.02 – Bajki to zwierciadło 22.02 – Podróże małe i duże – Mikro i Makrokosmos
16.02 – Marzenia potrafią latać 23.02 – Mały/a, jesteś wielki/a!

*Zajęcia są dostosowane do danej grupy wiekowej dzieci (5-8 lat) i (9-12 lat). Dany blok tematyczny będzie wyglądał nieco inaczej w każdej grupie.

HARMONOGRAM DNIA

9:00 – 10:30 – I blok zajęć (zajęcia związane z tematem przewodnim danego dnia)

10:30 – 11:30 –  II śniadanko + zabawa

11:00 – 12:00 – II blok zajęć (gry i zabawy – tematyczne)

12:00 – 13:00 – III blok zajęć (wyciszanki – praca z emocjami)

background-3009949_1920_Fotor.jpg
Zobacz światło w oczach dziecka

Facebook

Instagram

 

ZAPISZ SIĘ!

FERIOWANKI – opis poszczególnych bloków tematycznych

TYDZIEŃ 1 (12.02 – 16.02)

INTEGRACJA

Żeby dobrze się czuć przez wszystkie dni trzeba się dobrze zintegrować. Zabawy twórcze i aktywizujące, wspomagające funkcjonowanie w grupie. Poznawanie się, stwarzanie poczucia bezpieczeństwa. Praca nad umiejętnościami społecznymi, umiejętnością komunikowania się, przełamywanie własnych oporów.

W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI

Dzieci dowiedzą się co im “w duszy gra”. Kto tak naprawdę nimi steruje i jaki mają wpływ na to, żeby mieć kontrolę nad sobą.

Co sprawia, że jesteśmy, kim jesteśmy? Czy zawsze jesteśmy sobą, czy też czasem kierują nami emocje? Jak często dajemy ponosić się emocjom? Czy smutek, lęk i odraza są po coś w życiu potrzebne? Dlaczego lubię, to co lubię, jakie to mi daje emocje i skąd one się biorą? Czy dzieci i dorośli postrzegają świat tak samo? Czy jesteśmy w stanie odkryć czyjś wewnętrzny świat, jeśli sam nam go nie pokaże?

KRAINA MAGII – W ŚWIECIE UCZUĆ

Wybierzemy się na niezwykłą przygodę do Krainy Uczuć, w którym mieszkają: dobre i złe nastroje; przyjemne i trudne emocje; miłość, której chcą wszyscy i złość, której nikt nie lubi. Dzieci przez zabawę będą uczyły się rozpoznawać własne stany emocjonalne i innych osób, dowiedzą się co mogą zrobić, kiedy nie czują się komfortowo (np. gdy boją się, przegrają z kimś lub złoszczą)

BAJKI TO ZWIERCIADŁO

Bajkoterapia polega na wykorzystywaniu bajek i baśni w celach terapeutycznych, edukacyjnych czy relaksacyjnych.

Dzieci potrzebują opowieści. W historiach mają możliwość odreagowania trudnych dla siebie emocji i napięć. Mogą zidentyfikować się z bohaterem i przeżywać razem z nim jego przygody. Bajka pozwala spojrzeć na problem z innej strony, a także daje przestrzeń do rozmowy z dzieckiem na przeróżne tematy.

Na zajęciach będziemy podróżować przez różne bajki i zatrzymywać się na tych, które będą wywoływały w dzieciach największe zainteresowanie.

MARZENIA POTRAFIĄ LATAĆ

Tygodniowy cykl zakończymy fruwająco. Dzieci będą wykonywać wspólnie ogromne Drzewko Szczęścia. Polecimy wysoko ponad chmury, zarazimy entuzjazmem, uwierzymy w swoje możliwości i przede wszystkim pozbędziemy się lęku przed realizacją swoich marzeń. Będziemy mierzyć WYSOKO!

 

TYDZIEŃ II (19.02 – 23.02)

INTEGRACJA

Żeby dobrze się czuć przez wszystkie dni trzeba się dobrze zintegrować. Zabawy twórcze i aktywizujące, wspomagające funkcjonowanie w grupie. Poznawanie się, stwarzanie poczucia bezpieczeństwa. Praca nad umiejętnościami społecznymi, umiejętnością komunikowania się, przełamywanie własnych oporów.

WYSPA SKARBÓW – MOJE TALENTY

Poznaję siebie, moje talenty i zainteresowania. Będziemy poznawać różne historie i dzielić się doświadczeniami. Zajęcia wzmacniają poczucie własnej wartości i pozwalają na indywidualne zaistnienie w grupie rówieśniczej. Każdy ma jakieś uzdolnienia, a nawet talenty, choć nieraz są w nas głęboko ukryte, niczym skarby na dnie oceanu.

PLANETA FANTAZJI – czyli DZIEŃ Z WYOBRAŹNIĄ

Przez różne ćwiczenia i zabawy dzieci dowiedzą się na czym polega pojęcie “wyobraźnia” i do czego można ją wykorzystać. Będziemy tworzyć, tworzyć i jeszcze raz tworzyć we wszystkich znaczeniach tego słowa. Rozwijać fantazję i wyobraźnię dzieci. Stworzymy też własną bajkę.

PODRÓŻE MAŁE I DUŻE – MIKRO I MAKROKOSMOS

Będziemy podróżować do swojego wewnętrznego świata, ale także zobaczymy światy innych osób. Zobaczymy jak poszczególne światy na siebie oddziałują, jaki mają na siebie wpływ i co można robić aby się ze sobą nie zderzały. Młodzi odkrywcy wędrując po tych krainach uczą się bycia aktywnym i otwartym w stosunku do ludzi i świata, uczą się tolerancji, wrażliwości, doświadczają sposobów wyrażania i rozpoznawania własnych emocji, samodzielności, nabywają umiejętności działania w zespole, a także poznają własne możliwości.

MAŁY(A) JESTEŚ WIELKI(A)! – co nieco o MAŁYCH GIGANTACH

Tydzień zakończymy pracą nad tym, aby dziecko myślało o sobie dobrze, było otwarte, pewne siebie i swoich możliwości. Dzieci będą napełniać worki swoimi umiejętnościami, sytuacjami, w których zrobiły coś dobrze; będą budowały wieże złożone z własnych mocnych stron. Wspólnie będziemy poszukiwać sposobów na akceptowanie siebie takim jakim się jest.

Wszystkie zajęcia są dostosowane do wieku i możliwości dzieci.

background-3009949_1920_Fotor.jpg
Zobacz światło w oczach dziecka

Facebook

Instagram

ZAPISZ SIĘ!

 

FERIOWANKI – cena

INWESTYCJA W DZIECKO: 367 zł

PROMOCJE!

Zajęcia w II tygodniu (przy uczestnictwie w pierwszym) – 335 zł

Zapisy i wpłata do 4.02 – 330 zł

Zapisy rodzeństwa – drugie dziecko 10 % taniej (330 zł)

ZAPISZ SIĘ!

 

FERIOWANKI – koordynator zajęć, właścicielka Pracowni Do Góry Nogami

Paulina Kasprzak

 

Jestem psychologiem, psychoterapeutką. Od wielu lat pracuję z dziećmi i ich rodzicami. A także prowadzę indywidualne spotkania z dorosłymi oraz warsztaty.

Uwielbiam pracę z ludźmi, a w szczególności z dziećmi. Fascynuje mnie jak niezwykle dzieci reagują na metaforę, bajki i jak pięknie potrafią wyrażać siebie poprzez zabawę, jeśli ktoś im tylko na to pozwoli. Dzieci często widzą, słyszą, a przede wszystkim rozumieją więcej niż nam się wydaje.

Praktykuję z pasją rodzicielstwo bliskości, gdzie uczę się sama dzielnie wyznaczać granice, ale też towarzyszyć dzieciom w ich codziennych zmaganiach, wspierać i podążać krok za nimi. I wierzę, że często sama uważna obecność rodzica potrafi zdziałać cuda.

Wierzę też w kompetencje rodziców, widzę ich zasoby, których często nie dostrzegają i pomagam im w innym spojrzeniu na swoje dziecko.

Mam dwójkę wspaniałych urwisów – 6 letnią córeczkę i rocznego synka, z którymi odkrywam pokręcony świat emocji i uczuć rodzicielskich.

background-3009949_1920_Fotor.jpg
Zobacz światło w oczach dziecka

aa.jpg

“Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

background-3009949_1920_Fotor.jpg
Dane firmy i dane do przelewu

PRACOWNIA PSYCHOTERAPII I ROZWOJU OSOBISTEGO

DO GÓRY NOGAMI

Ul. Wrocławska 11 (I piętro)

63-400 Ostrów Wielkopolski

TELEFON:

737487903

Osoba kontaktowa:

Paulina Kasprzak

Strona Internetowa

Facebook

Instagram

ZAPISZ SIĘ!

Nr Konta Bankowego

ING BANK ŚLĄSKI

12 1050 1201 1000 0092 1518 7908

 Skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły.
Lub od razu zapłać przelewem na konto:

Pracownia Psychoterapii i Rozwoju Osobistego
Paulina Kasprzak
ING BANK ŚLĄSKI
12 1050 1201 1000 0092 1518 7908
367,00 zł
Tytułem: Imię i Nazwisko, data zajęć, z dopiskiem Feriowanki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s